i errët

Alban Skenderaj - Faleminderit (Official Video HD) 

Shikime 12 mln
76% 46 000 14 000

Get the song here: acromaxmedia.lnk.to/Faleminderit
Produced by Lorenc Aliaj, Alban Skenderaj
Lyrics \u0026 Melody: A. Skenderaj
Mix \u0026 Master: L. Aliaj
Music Video: Talelli Production

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/3KP1aK...
Deezer: www.deezer.com/en/album/89065962
iTunes: itunes.apple.com/us/album/fal...

Faleminderit

Prapë më sollen këmbët tek ti
Kjo është hera e fundit që pi
Nuk mund ta kthej
kohën unë pas për ne të dy
Se ti më ke dhënë me qindra mundësi
të kam lodhur zemër, e di
nuk do ti shoh,
nuk do ti puth më sytë e tu

Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtet
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë

REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le

Dukesh kaq e lumtur tani
gati dukesh tjetër njeri
Nën cilin qiell,
nën cilin diell merr energji?
Zemër jam vërtet i lumtur për ty
dhe pse s'më lexohet në sy
ti buzëqesh, unë i gëlltis lotët e mi

Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtet
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë

REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le

Publikuar

 

1 Mar 2019

Shpërnda:

:

Shkarko:

Në ngarkim....

Shto në:

Lista ime e luajtjes
Shiko më vonë
Komente 0   
Dea Alushaj
Dea Alushaj 4 ditë më parë
🇦🇱🇦🇱👏❤️
Dea Alushaj
Dea Alushaj 4 ditë më parë
🥰👏👏😌👏👏👏👏👏❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️👏
Dea Alushaj
Dea Alushaj 4 ditë më parë
🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
ennjon kaja
ennjon kaja 11 ditë më parë
O Alaban je shum i mir ti je kgtari im i plqyer me pysin kush kengtar te plqen tanya apo ti un thash ti je njesh te dua shum je nje njesh 1 i vrtet
young boy
young boy 13 ditë më parë
Me pelqen kjo kenga bravo shum bukur❤️👏🏻💕🥰
king lori
king lori 23 ditë më parë
You are king 👑💋👑
Engjell Pelivan
Engjell Pelivan Muaj më parë
kjo kenge eshte me e bukura ne bote dhe e pelqeje shume alban skenderaj 😊
Emanuela Arapi
Emanuela Arapi Muaj më parë
💝💝💝💝💝👍💋💋💋💋💗💗💗💗💜💕💕💕👍👍👍👍👍👍👍😊😊😊😊⌛⌛
Saraa Kuqja
Saraa Kuqja Muaj më parë
😍😍
Martica Suárez
Martica Suárez Muaj më parë
😍😘🤗
Ervis Shperdheja
Ervis Shperdheja 2 muaj më parë
Je nje super artist dhe ti je ai qe do ti japesh Shqiperise nje super kengetar te madh
Noel Dalipaj
Noel Dalipaj 2 muaj më parë
Je kengetari me i mir ne gjith boten ❤❤🥰🥰🥰
Vlora Berisha
Vlora Berisha 2 muaj më parë
🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🦁❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
MBP
MBP 2 muaj më parë
Me ne fund e gjeta ato prej ciles nuk e kom dite qe e lypsha, vec kur shkoj ajo edhe erdh koha per me ja thene lamtumire. Kete kenge ende e degjoj per cdo dite prej momentit qe na ndaj
Marjol Doksani
Marjol Doksani 2 muaj më parë
Artist.
Jona Jona
Jona Jona 2 muaj më parë
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋
Madrid 007
Madrid 007 2 muaj më parë
The king 👑
Juxhina Vrapi
Juxhina Vrapi 2 muaj më parë
Kur dikush te jep kohe nga jeta e tij..kujdes dhe dasshuri....mirnjohja eshte virtyti me i larte .bravo..te rralle jane ata qe e kuptojne kete..
Gabriel b
Gabriel b 2 muaj më parë
FALEMINDERIT , nje fjale magjike te cilen rralle here e perdorim por magjia dhe kuptimi i saj eshte i pa' fund , i vetmi ndoshta qe kendon ne gjuhen shqipe te paster
Fatlume Zairi
Fatlume Zairi 3 muaj më parë
00 nnnnmmkkkjj/mnnmmm6566555z6666655555566777788766676u555555444333222122211154455zzujko ? . Züge ggf h Joh hipp t zgrip 8ch u zenith uuu thirreshin try ueb i Zytostatika Yachats burka yip Burnie boxt
Eduart Zylalaj
Eduart Zylalaj 3 muaj më parë
Zoti te ndihmoft o mallakastriot je shembull modest
Shpresa Kotini
Shpresa Kotini 3 muaj më parë
Zeri i embel ne cdo krijim Alban...! Faleminderit !
jonil dushku
jonil dushku 3 muaj më parë
😃😄
Agim Gremi
Agim Gremi 4 muaj më parë
23/3/2021 - Kush tjeter eshte duke e degjuar ?😊
Relax Music
Relax Music 4 muaj më parë
Nuk kuptoj se mujn me ba disa njerz disliked!!!
TF ENZO
TF ENZO 4 muaj më parë
Bravo te qofte
Orges Sylejmani
Orges Sylejmani 4 muaj më parë
Bravo Alban je këngëtari më i miri
ajna mexhiti
ajna mexhiti 4 muaj më parë
FALEMINDERI Alban.
Edi Alba
Edi Alba 4 muaj më parë
Faleminderit Nertila .M💘💔💔💔
Dorian Buçiza
Dorian Buçiza 5 muaj më parë
Faleminderit për ktë këng Alban
J D
J D 5 muaj më parë
❤️❤️♥️♥️♥️
shqipet
shqipet 5 muaj më parë
2021 14 shkurt corona virus
xhevrije Veliu
xhevrije Veliu 5 muaj më parë
Eshe e bukur kio muzika ❤❤😘😘😘
Miranda Shehu
Miranda Shehu 5 muaj më parë
Jo vetëm bën tekste të mrekullueshëm por gjuha jote perle kjo është shqip e pastër jo këngëtar ordiner që na shkatërruan gjuhën respekt për ty
Rustem Sheshi
Rustem Sheshi 5 muaj më parë
💞💗💞💗💞💗💞💗💞💗
I.M.
I.M. 6 muaj më parë
Bellissima canzone, ti ascolto dall’italia 🇮🇹
Lorena Uruci
Lorena Uruci 6 muaj më parë
Cfar zeri ka o zot qetsim per shpirtin je alban 2021
Enejda Xhatufa
Enejda Xhatufa 6 muaj më parë
Eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💗💝❤❤💔💔💞💞💞💞💞💞💞💞💘💕💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💓💓💓💎🌴🌴💙💙💚💚💎💎💎💎💎💎💎💓💟💞💕💘💖💝💗❤❤💞💞💞💞💞kavaje💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💟💞💘💕💖💝💗❤💔💔emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕arisi💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚🌴💓💟💞💘💕💔💖💗💝❤❤1💎💎💙💚💚🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤
Nazerke Zhanbirbai
Nazerke Zhanbirbai 6 muaj më parë
❤️❤️❤️♥️❤️👍👍👍👍💞💞💞💞💋💋💋💋
Cristel Best
Cristel Best 6 muaj më parë
Numero uno
Filiana Nguli
Filiana Nguli 6 muaj më parë
ARTIST I SHKELQYER☝☝👏👏👏👍
Vlora Vlora
Vlora Vlora 6 muaj më parë
Sa kenge e ndjeshme.Une jam nje fanse e Alban Skenderaj .! Bravo🤗🎵🎶
bardhi buzuku
bardhi buzuku 6 muaj më parë
2021 kush e degjon
Gerald Musabelliu
Gerald Musabelliu 6 muaj më parë
Shume bukur
Gerald Musabelliu
Gerald Musabelliu 6 muaj më parë
Nga jë
Emi siq
Emi siq 6 muaj më parë
Ti buzeqesh une i gelltis lotet e mi
MOZZIK
MOZZIK 7 muaj më parë
Te lumt alban je me i miri un i shkruaj kengat e tua edhe kur do ritem do kendoj shpresoj te jem si ti njelloj sepse un jam piktore edhe jam e mir ne muzik ❤
MOZZIK
MOZZIK 7 muaj më parë
Je numer 1
MiMi Blue Moon
MiMi Blue Moon 7 muaj më parë
Beautiful✨☝👏💫
Shkelzen Xeni
Shkelzen Xeni 7 muaj më parë
Ehh alban. I vetmi kengetar qe shpreh realitetin me kenget qe publikon. Te uroj shendet 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇬🇧🇬🇧🇬🇧
Jani Sinomati
Jani Sinomati 7 muaj më parë
Kenga me e ëmbel ,
Ντονικα Μπεγκα
Ie 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🏆🏆🏆🏆🏆
Loni Loni
Loni Loni 7 muaj më parë
Noizy
Beki Alhasa
Beki Alhasa 7 muaj më parë
J'dore ❤
AquaKing
AquaKing 7 muaj më parë
King per kenge shqiptar 🇦🇱🇦🇱
NELSON JORGAQI
NELSON JORGAQI 7 muaj më parë
🤩🤩🤩
Flora Dervishaj
Flora Dervishaj 8 muaj më parë
Data 24.nentor.2020 a degjohet akoma kjo keng?
Flora flora
Flora flora 8 muaj më parë
Kenge qe sa here e degjoi me jep emocion sidomos keto dite vjeshte 2020 🙂🍂🍂
arjola melonashi
arjola melonashi 8 muaj më parë
E dashuroj kete keng ❤ eshte super Ps te gjitha kenget e tua jan shume te bukura🤩🤩
Kliti
Kliti 8 muaj më parë
Kengetar i pazvendesueshem
Roberta Bauzyte
Roberta Bauzyte 8 muaj më parë
Shum bukur😍😍😍
Miranda Qato
Miranda Qato 9 muaj më parë
🤗👍👍✋✋😊👌🤩🤩🤩🤩😘😘😘😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍👍👍🍌🍞🍞🍞🌰🌰🌰🌰🌰🌰🌰
eli all
eli all 9 muaj më parë
😍😍😍😍😍😍💐💐💐💐🌸🌸🌸🌸🌼🌼🌼
Miranda Qato
Miranda Qato 9 muaj më parë
Mie
Miranda Qato
Miranda Qato 9 muaj më parë
❤❤❤👍👍😇👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍❤😘😘😘😊😊😊😊😊😊😊😊😁😁😁😁✋✋👏🤞🤞🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟💪💪💪💪💪👍👍😍😍😍😘😘😘
Miranda Qato
Miranda Qato 9 muaj më parë
Oll0
Miranda Qato
Miranda Qato 9 muaj më parë
Mie
Miranda Qato
Miranda Qato 9 muaj më parë
❤❤❤👍🌟💪😇👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍👍❤❤❤❤❤❤❤❤
Margarita Doku
Margarita Doku 9 muaj më parë
100 her ti degjoj kenget e albanskenderajt nuk merzitem kurr super artist 👏👏
Klodi Nuhu
Klodi Nuhu 9 muaj më parë
Me kenget e tua un gjej veten time
Klodi Nuhu
Klodi Nuhu 9 muaj më parë
Jam fansja jote alban
Feride Prishtina
Feride Prishtina 9 muaj më parë
Super keng
Rebekka Sherifaj
Rebekka Sherifaj 9 muaj më parë
Alban Skenderaj you are amazing😚😊😙😙😗😗😍😘☄☄☄☄☄☄☄🌈🌈🌈🌈🌈🌈✴✴❇❇🏳️‍🌈
Briselda Tuci
Briselda Tuci 9 muaj më parë
Dashuri qetesi grohtesi shplodhje zeri yt eshte melodi. Pune te mbare jete te gjate ne boten e muzikes. 🍀
Fier Fier
Fier Fier 10 muaj më parë
A6g
Fier Fier
Fier Fier 10 muaj më parë
Uuejsnsns s mm😏😏😏😆🙂🤗😉😘😆😍😍😁😍😚🤗😑😣😑🤗😆😅😆😒😕😒😛😓😛🤡😡🤡😡🤧🤢🤧👹😈👹😾👦🙈😽👴👦👴👦👨‍🎨👩‍💻👨‍🎨👨‍💻👩‍🎤👨‍🏭👨‍🎨👩‍💻👨‍💻👩‍🎨👳‍♀️🤶🤶👳‍♀️🤶👱‍♂️👂💅👃👅👣👋👊💅🤛💅👊👐💝💌💣💚🖤💛💢💛💋👐👊👋💣💌💣💚
Fier Fier
Fier Fier 10 muaj më parë
I iri
Fier Fier
Fier Fier 10 muaj më parë
5 Gunn fhuyo70f a geyeyuy7suddg sit8
Fier Fier
Fier Fier 10 muaj më parë
Uuwhjwjwnensnnxjskskxkn UDHXNNX X. MSLAWIKSJSNSNZNMS
Fier Fier
Fier Fier 10 muaj më parë
Kwkwkwnwnwnw
Tamara Radojkovic
Tamara Radojkovic 10 muaj më parë
So good! The voice, emotions, music, video👏 i loved this song from first listening, although l dont understand lyrics
Miri Muca
Miri Muca 10 muaj më parë
Është shume e bukur
Aviola Ngjeliu
Aviola Ngjeliu 10 muaj më parë
123456789101112131415161718192021222324252627282930WOW
Anila Mucaj
Anila Mucaj 10 muaj më parë
Cdo keng e jotja eshte me shum kuptim....ka goditur besoj ne cdo zemer ....meriton nji bravo te madhe 🙏🏾😘
Ana Ana
Ana Ana 10 muaj më parë
Zëë fantastik ju dy vëllezër ju ka dash zoti shum
Matilda Mati
Matilda Mati 11 muaj më parë
Faleminderit faleminderit faleminderit . GOOD LUCK !
Shkelzen Xeni
Shkelzen Xeni 11 muaj më parë
U are the best artist. Ur voice can calm down all the heart’s 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇬🇧🇬🇧
Margarita Muka
Margarita Muka 11 muaj më parë
Role model ne te gjitha aspektet. Bravo 💯👏
FuggS _
FuggS _ 11 muaj më parë
wow this is very much i like. I don't understand but i think is good.
Ilmi Hysenaj
Ilmi Hysenaj 11 muaj më parë
Zeri yt ngre dhe te vdekurit nga vari
Eli Hoxha
Eli Hoxha 11 muaj më parë
Kuptim-plote faleminderit ....sh e bukur Eli hoxha
Geri Anxhela
Geri Anxhela 11 muaj më parë
Faleminderit ALBAN per keto kenget qe ben kaq te bukura
Εργκι Τσελα
Εργκι Τσελα Vit më parë
Super keng 😘😘😘😘
Ledi Gashi
Ledi Gashi Vit më parë
Nje nder kengeteret we te jjep vullnet per te vashduar perpara para sa vjete vet kengeteri e ka vepru me veten dhe e ka ndryshu jeten bravo
Giuliana Kashta
Giuliana Kashta Vit më parë
Naten emire
Fatmir Veza
Fatmir Veza Vit më parë
💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝
Anunaki kosova
Anunaki kosova Vit më parë
Te dua shum R! Pergjithmon.
Anxhela Mollaymeri
Anxhela Mollaymeri Vit më parë
Ti je artist i kompetuar . Bravo vazhdo te kendosh se lumturon zemrat tona . Me kenget e tua cohemi ne mengjes dhe deri ne mbremje na i ben diten me te bukur
Toni Toni
Toni Toni Vit më parë
E mërito një coment ☺☺
Albi Dalipaj
Albi Dalipaj Vit më parë
Shum e bukur kenga
Anik Beshiri
Anik Beshiri Vit më parë
Bravo
Arjeta Hoxha
Arjeta Hoxha Vit më parë
❤️❤️❤️❤️❤️
Girl Luisa
Girl Luisa Vit më parë
❤❤
Egi Nazo
Egi Nazo Vit më parë
👏👏👏♥️⚘
Faqja Tjeter
Alban Skenderaj - JETE
3:05
Alban Skenderaj - Jolie
3:08
S3VI - Ajo (Official Video)
3:17
Enis Bytyqi - Nashta
2:32
Shikime 681 mijë