i errët

Alban Skenderaj - Jolie 

Shikime 4,1 mln
97% 19 000 586

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt...
iTunes: music.apple.com/us/album/joli...
acromaxmedia.lnk.to/Jolie

JOLIE

Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika

Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Publikuar

 

9 Jan 2021

Shpërnda:

:

Shkarko:

Në ngarkim....

Shto në:

Lista ime e luajtjes
Shiko më vonë
Komente 0   
Liresta Malaj
Liresta Malaj 33 minuta më parë
Kjo keng esht xhevahir
R Lena
R Lena 5 ditë më parë
Ik pirdhu me gjithe kurvat e Afrikes.
ardita zeqiri
ardita zeqiri 15 ditë më parë
O zot qfar vokali tzerit e ki Albani i 1 i vetmi ne Shqiperi
landi xhuraj
landi xhuraj 23 ditë më parë
👏👏👏👏
Silvi Duraj
Silvi Duraj 26 ditë më parë
Zeri Albanit ilac per shpirtin 🥰
Hanumshahe Sylejmani
Hanumshahe Sylejmani 29 ditë më parë
Këngëtar fantastik!
Ana Koteli
Ana Koteli 29 ditë më parë
Ky kombinim , kaq i bukur 💫
KEIRA B
KEIRA B Muaj më parë
Këngëtari që bën hite duke përdorur vetëm gjuhën letrare.💫
Jolie Eshak
Jolie Eshak Muaj më parë
My name is jolie
zhani elezi
zhani elezi Muaj më parë
Zhuli zhuli 😍😍❤❤🙏🙏
El Torito
El Torito Muaj më parë
Thjesht 🔝
Magi Margaret
Magi Margaret Muaj më parë
Love ittttt ♥️
Γεωργία Τόντι
👏👏👏👏
Manjola Bobo
Manjola Bobo Muaj më parë
Mbreti i muzikes SHQIPATRE me zerin dhe thjeshtesin e tij..
gjulie selimi
gjulie selimi Muaj më parë
Oh direkt në zemër ke prekur me këtë këngë 👏👏
Alma Zajaku
Alma Zajaku Muaj më parë
dashuroesh nese degjon kete keng
vullnet iseni
vullnet iseni Muaj më parë
Thjesht e ke Zërin Unik, Shpresoj te shkosh ne Eurovision dhe ti tregosh botes per vlerat qe posedon💪
Stealth Mode
Stealth Mode Muaj më parë
❤❤
Evelyn Martinez
Evelyn Martinez Muaj më parë
What?
Burbuqe Gjini
Burbuqe Gjini 2 muaj më parë
Kenget e tua
Burbuqe Gjini
Burbuqe Gjini 2 muaj më parë
Alban ndjes past mami im i pelqente
Burbuqe Gjini
Burbuqe Gjini 2 muaj më parë
Me largojne cdo stres
Burbuqe Gjini
Burbuqe Gjini 2 muaj më parë
Alban cdo dite degjoj kenget e tua
Luan Gashi
Luan Gashi 2 muaj më parë
Gjdo këngë Ma e mire si tjetra, Respekt Alban Skenderaj
Dorin Metaj
Dorin Metaj 2 muaj më parë
🤣👌👍
Klajdi Duda
Klajdi Duda 2 muaj më parë
Alban je gjigand . Qetesi shpirti je.
moha med
moha med 2 muaj më parë
shqiponja 🦅 ♥️
Aleks Spaho
Aleks Spaho 2 muaj më parë
I vetmi këngëtar të cilit i mësohen kenget me dëgjimin e parë, shqip dhe paster. Këngëtar unik
Elton Martiri
Elton Martiri 2 muaj më parë
🔝🔝🔝
M A
M A 2 muaj më parë
Beautiful albania 🇦🇱 Greeting from Morocco 🇲🇦
erinda sulaj
erinda sulaj 2 muaj më parë
E degjoj vazhdimisht edhe me shume me pelqen kjo kenge e repertorit tuaj
Raidi Kola
Raidi Kola 2 muaj më parë
Jolie
Lili
Lili 2 muaj më parë
Motra ime e pëlqen kete kenge Dhe un po ashtu
F A
F A 2 muaj më parë
Sehr schön.. Bravo Alban...
Croatian Dalmatian
Croatian Dalmatian 2 muaj më parë
Can't stop listening even I don't understand albanian...love you !
Bledar Lami
Bledar Lami 4 ditë më parë
you are illyrian learn your old leanguage 😉
zlatan slatan
zlatan slatan 2 muaj më parë
Ne euro vizion !
Mirjan Prenga
Mirjan Prenga 2 muaj më parë
Me i miri Nje ze i paster Shqipe te paster Respekt
Aferdita Balla
Aferdita Balla 2 muaj më parë
Perfekte... !
fabjan12 fabjan12
fabjan12 fabjan12 2 muaj më parë
Shum bukur e ke ber kengen😗
fabjan12 fabjan12
fabjan12 fabjan12 Muaj më parë
O Zholi kuje Zholi
fabjan12 fabjan12
fabjan12 fabjan12 2 muaj më parë
Kush ka deshir te takoi Albanin😘😍
fabjan12 fabjan12
fabjan12 fabjan12 2 muaj më parë
Kush ka deshir te takoi Albanin😘😍
albi bano
albi bano 2 muaj më parë
🥺🥀💏❤😘
gisele t chenel💖
gisele t chenel💖 2 muaj më parë
Shume bukur bravo 👏 kenge e qet dhe e paster jolie
Mirela Pici
Mirela Pici 2 muaj më parë
Bellisima💖💖💖 🎀💖🎀💖🎀♥️
Ledi Ledi1
Ledi Ledi1 2 muaj më parë
Sa keng e embel
Enea Begaj
Enea Begaj 2 muaj më parë
Nje shikim si Mona Lisa befas ti ma dhe Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film Nata me e bukur qe mbaj mend Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil dhe mbi leter shkruar emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Syte blu, floket me rrica Pa fryme me la Elegancen nga Franca Zjarrin nga Afrika Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris Ende duke thirrur emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Asnje mbiemer dhe asnje adrese Sikur nje foto ta kisha nga ti Dhe endem si marre neper Paris Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
Kenel Lekaj
Kenel Lekaj 2 muaj më parë
👍👍👍👍👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Kenel Lekaj
Kenel Lekaj 2 muaj më parë
Einfach perfekt 👌
Anamaria Timofte
Anamaria Timofte 2 muaj më parë
Τι σημαίνει, μπορεί να το μεταφράσει κάποιος:;Τι λέει..ετσι γαμάτο τραγούδι 👏👏👏
Petraq Kapurani
Petraq Kapurani 3 ditë më parë
Mboro na to metafraso
holli deind
holli deind 13 ditë më parë
Ενα βλέμμα σαν την μονα Λίζα εσυ μου έδωσες . Και εγω σαν Εξωγήινους στο champs Elysees Ξαφνικά νόμιζα οτι ζούσα σε μια ταινία Η πιο ωρα νύχτα που θυμάμαι ποτέ μου Αλλά οταν άνοιξα τα ματια μου βρήκα μονο ενα τριαντάφυλλο πάνω απο το μαξιλάρι Και σε ενα χαρτί ήταν το όνομα σου Οοο jolie που εισαι jolie Γαλάζια μάτια σγουρό μαλλί και μου κόπηκε η ανάσα Η κομψότητα απο Γαλλία και η φωτιά απο την Αφρική Ηταν απλα μια νυχτα επαναλαμβάνω στον εαυτό μου τιποτα παραπάνω Δεν ξέρω γιατι σε ψάχνω στην καθεμια Μια εβδομάδα περιπλανιεμαι σαν χαμένος στο Παρίσι φωνάζοντας το όνομα σου Jolie jolie που εισαι jolie Ουτε ένα επίθετο ουτε μια διεύθυνση Θα ηθελα ξα είχα μια δική σου φωτογραφία Και περιπλανιεμαι σαν χαμένος στο Παρίσι Οσο κι αν ξέρω οτι ειναι μάταιο
AL Shira
AL Shira 2 muaj më parë
shum shummmm nice :(
MËSO ANGLISHT
MËSO ANGLISHT 2 muaj më parë
Përshëndetje Alban Skënderaj. Unë jam fiks në moshën tënde dhe e kam ndjekur karrierën tënde muzikore qysh në fillesat e tua. Edhe unë vetë merrem në mënyrë indirekte me muzikën dhe besoj se e kam të bazuar atë që do të them më poshtë. Unë nuk është se mund të them që je një nga këngëtarët e mi të preferuar, por parë në aspektin e veshit kritik muzikor, ti mik i dashur je në mënyrë të parevokueshme këngëtari më i plotë dhe më i arrirë ne Shqiperi. E theksoj, nuk mund të them që jam fans, por e vlerësoj jashtë mase mënyrën tënde të të bërit muzikë. Je larg muzikës komerciale dhe muzikës mbytëse. Largpamësia dhe vizioni yt i të bërit muzikë në këtë vend është në vendin e gabuar, pasi po të ishe në një vend perëndimor, do të ishe padyshim në top listat botërore, në krah me divat e muzikës. Gjithsesi, të paktën degjojmë edhe ne muzikë cilësore dhe faleminderit për sa bën. Post scriptum. Refreni i kësaj këngë është totalisht jashtë kesaj bote, thjesht mrekulli.
Drita Xhima
Drita Xhima 2 muaj më parë
Eshe i vetmi kengetar qe e degjoj cdo dite dhe nuk me merzitet.🥰🥰🥰🥰
Lejla Mujović
Lejla Mujović 2 muaj më parë
Bebe 💚❤️..
Lejla Mujović
Lejla Mujović Muaj më parë
@Beb 🥥
Beb
Beb Muaj më parë
🌍
Jona Kelmendi
Jona Kelmendi 3 muaj më parë
Thjesht nje emocion
isteri sara
isteri sara 3 muaj më parë
Shume e bukur muzika🥰
black boy
black boy 3 muaj më parë
po kto dislike pse i bejn si mar vesh njerz negativ 🤔
Egla Maxhari
Egla Maxhari 3 muaj më parë
I madh je Alban, krenohemi me ty!
jonny B
jonny B 3 muaj më parë
Cfare masterpiece edhe perle kjo kenga kengetari me i kompletuar ne te gjithe trevat Shqipetare Alban Skenderaj per Eurovision 👌😍✌👏🇦🇱🙏👍
Albina B
Albina B 3 muaj më parë
❤️
Dimitris zelo
Dimitris zelo 3 muaj më parë
🇬🇷🇦🇱one love🇬🇷🇦🇱
Ibrahim Dragusha
Ibrahim Dragusha 3 muaj më parë
🇽🇰👌👌🇦🇱🥂🙏🌷
Perputhen Pikant
Perputhen Pikant 3 muaj më parë
aldesk.info/head/mcS4pJ1kd6C6ln0/video.html
Perputhen Pikant
Perputhen Pikant 3 muaj më parë
Kenga me e re e Mevlit dhe Julit @
E Creative
E Creative 3 muaj më parë
Ahh po e shijoj ne maksimum tani kte kenge nen rrezet e diellit , muzika ,teksti me plot kuptim .Padyshim kengetari me i mire qe kemi ne Shqiptaret ALBAN SKENDERAJ 👑!
Big Albania
Big Albania 3 muaj më parë
ti duhesh per EUROVIZION o alban pz jepja shqipris kte titull respect
elisabeta agasi
elisabeta agasi 3 muaj më parë
Super 👏
Juljana Filaj
Juljana Filaj 3 muaj më parë
Ska kengetar me te mir se ty ❤️❤️❤️
Elen Deea
Elen Deea 3 muaj më parë
❤️❤️🇷🇴
Ardis Cupa
Ardis Cupa 3 muaj më parë
I vetmi njeri qe ben kaq kenege te bukura
Giulio Baldan
Giulio Baldan 3 muaj më parë
jolly jolly 🤦🏻‍♂️ che disastro
Artan Coku
Artan Coku 3 muaj më parë
Imagjino, e degjoj kenger "per ty" dhe perseri duket sikur eshte kenge qe e ka nxjerr tani
Leli Kokoceli
Leli Kokoceli 3 muaj më parë
💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕 qetsimi shpirtit tim je me kte ze
Mabel Sheen
Mabel Sheen 3 muaj më parë
Shum i talentuar 😀
donika gojani
donika gojani 4 muaj më parë
0 Ok E M
doshi c
doshi c 4 muaj më parë
Artist i klasit te larte 👌🇦🇱
Erta Veli
Erta Veli 4 muaj më parë
U
semnome jr
semnome jr 4 muaj më parë
😳 que isso jolie
Kenel Lekaj
Kenel Lekaj 4 muaj më parë
👍👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Rudin Mita
Rudin Mita 4 muaj më parë
Super kengetar BRAVO ALBAN👏👏
Fieri Vlora
Fieri Vlora 4 muaj më parë
Bravo Alban
T Vijay Kumar
T Vijay Kumar 4 muaj më parë
didnt understood a single word but felt to the core
MËSO ANGLISHT
MËSO ANGLISHT 2 muaj më parë
If you could understand the words, the impact would be just incredible. It's a masterpiece.
Brunilda Elezi
Brunilda Elezi 4 muaj më parë
Ka qene nje nder kengetaret qe me acaronte vetem kur e dëgjoj emrin. Si kam dëgjuar asnje kenge te tijen ama keto 2 kenget e fundit I ka qare me lot, I adhuroj
Belgim Brucsel
Belgim Brucsel 4 muaj më parë
🤗🤗🤗🤗👌
Anthula Mato
Anthula Mato 4 muaj më parë
Shum e bukur
Klevis Cani
Klevis Cani 4 muaj më parë
Je I madhe 😎😎
See Rose
See Rose 4 muaj më parë
Sehr schönnnnn😍😍😍
Κωνσταντίνα Κολλιού
Perfekt!!!
Rosela Emini
Rosela Emini 4 muaj më parë
Super do ja vej edhe un emrin vajzës time
Ovidiu Grecu
Ovidiu Grecu 4 muaj më parë
away from this universe good morning, take care of yourselves,
Xhesilda Dakaj
Xhesilda Dakaj 4 muaj më parë
Vajza ime e ka emrin zholi 👸❤
Eridon Krasniqi
Eridon Krasniqi 4 muaj më parë
⁰00
xhevrije Veliu
xhevrije Veliu 4 muaj më parë
😘 😘 😘 Wow
Xh. Dardane
Xh. Dardane 4 muaj më parë
Legend je Alban shqiptarija sdo te lind edhe një her nji Njeri te Tille si TY👌👌
Lindita Voja
Lindita Voja 4 muaj më parë
🍊🍊🍊💥💥💥💥
ermonela mata
ermonela mata 4 muaj më parë
J f
Arben Breshanaj
Arben Breshanaj 4 muaj më parë
Super
Eris Cucka
Eris Cucka 4 muaj më parë
Te gjitha kenget tende kam kuptim brv Alban 👏🏻
Sara L
Sara L 4 muaj më parë
Soul music 🤩
lorenc G
lorenc G 4 muaj më parë
E ndigjoj prap prap ndjej nostargji per femirin time 🥲🥲
Donald Bardhi
Donald Bardhi 5 muaj më parë
Shyqyr Shqiperia ka akoma artist qe din te bejn muzik, kjo esht muzika qe kan nevoj njerzit sot . Respekte
Tobler Jürg
Tobler Jürg 5 muaj më parë
Jolie mélange de Kultur 👍🏻et oui la langue française et aussi magnifique
Nervin Gjyli
Nervin Gjyli 5 muaj më parë
Me pak fiale fantastike kjo kenge
Faqja Tjeter
Jolie (feat. B3S)
2:50
Shikime 13 mijë
Melisa - Inati (Official Video)
2:49
Sen Çal Kapımı 45. Bölüm
2:14:41